Sobota, 30 září, 2023
AktualityPromluvy duše

Promluvy duše: O zlaté mušce

O zlaté mušce

Štěstí… Máte ji také na dlani? Tu zlatou mušku štěstí?

Toužíme po něm, přejeme si ho vzájemně, říkáme lidem upřímně: Hodně štěstí! A když nás samo láskyplně obejme, jakoby v naší duši náhle vytryskl teplý lázeňský pramínek. Mnozí říkají, že štěstí je prchavé jako okamžik, pohladí nás po tváři svými blanitými mušími křídly, chvíli nám setrvá na dlani a zase letí dál…

Co nás dělá šťastnými? Vyhrát v loterii spoustu peněz? Vždyť o ně můžeme lehce přijít! Bohatství to tedy nebude… Mít spoustu přátel? I nejbližší přítel tě může zradit. Lidská přátelství jsou vrtkavá… Dosáhnout vrchol ve své pracovní kariéře? Dnes jsi nahoře a zítra můžeš být dole, je velmi jednoduché přijít o všechno ze dne na den.

Co je tedy štěstí? Pravé štěstí není prchavým okamžikem, který se snažíme polapit do dlaní, ale pravým pokladem, který září v našem srdci radostí, smířením a pokojem. Lidé kolem nás, i ti nejbližší lidé, mohou náhle jednat zvláštně a nepochopitelně, sobecky a nehezky vůči nám. Ale připusťme, že i my sami se možná takto chováme a proto je dobré jim odpustit. Buďme k nim dobří a laskaví. Buďme k nim dobří a laskaví i tehdy, když vás neprávem obviňují ze sobectví, které je odrazem jejich vlastního zrcadla. Když vás někdo pošpiní, zůstaňte pro sebe dál čistí a laskaví, nešpiňte se o špínu, která vám přece nepatří! Odpusťte a zůstaňte ve svém srdci v pokoji, netrapte se. Když vám někdo zboří, co tak dlouho budujete, začněte stavět znovu, odpusťte a buďte laskaví! Radost z toho, co nově vznikne, mnohonásobně překoná smutek z toho, co jste ztratili. Váš klid, pokoj a smíření vám umožní být laskaví k sobě i druhým. Zůstat čestní a dobří a díky tomu budete šťastní!

Máte ji právě na dlani svou vlastní zlatou mušku štěstí. Neváhejte a pošlete ji  směrem ke svému srdci…