Pátek, 22 září, 2023

Služby

SLUŽBY

Co pro vás můžeme a rádi uděláme?

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

E-mail: duchovni.lou@gmail.com

Zde naleznete seznam a kontakt na všechny ordinované duchovní v NSČU.

Duchovní poradenství
Je vám smutno? Hledáte odpovědi na niterné otázky a nenalézáte v ničem smysl? Stojíte před vážným rozhodnutím, jak jít ve svém životě dál? Stalo se něco těžkého, s čím nevíte, jak si poradit? Nebo si chcete promluvit jen tak? TAK UŽ SE NETRAPTE A PŘIJĎTE SI POPOVÍDAT! Není nic, co by se nedalo vyřešit. Pojďte, tak se k tomu společně posadíme.

Přivítání nového človíčka

Život je nenapodobitelným darem a každý okamžik narození nové bytosti radostí. Obřad přivítání vašeho človíčka do světa se stává oslavou nového bytí a života jako takového. Oslavme jej společně.

Svatby

Tajemství manželství je ukryto v jednom prostém slůvku. Je to ANO. Ano, ve kterém odhalíme, že toho druhého milujeme, ano, kterým uchopíme milovanou bytost za ruku a vykročíme společnou cestou, neboť… na místa, na která stojí za to dojít, nevedou žádné zkratky. Váš svatební den je výjimečný okamžik, kdy vykročíte společně a z jednoho samotného Já se stanete spolu MY. Cesta, kterou půjdete dál, bude jedinečná, protože je VAŠE. Proto má být jedinečný i váš svatební den. Stejně jako jsou svatební šaty šity na míru, tak unitářský obřad je takový, abyste se v něm dobře cítili. Ať je vaše místo svatby snů u řeky, rybníku nebo na skále, v kostele či na zámku.

Unitářský duchovní se v rámci výkonu duchovenské služby věnuje i svatebním obřadům a oddávání snoubenců. Každému obřadu předchází několik předmanželských schůzek. Díky tomu, že se snoubenci s duchovním seznámí již před obřadem, přispívá to k osobitosti svatebního projevu, který je psaný na míru.

Není vyžadováno, aby budoucí novomanželé byli členy unitářské obce, ani aby byli jakéhokoliv vyznání. Stejně tak duchovní nevyžaduje, aby se obřad držel nějakého zaběhnutého rituálu, je flexibilní a rád se přizpůsobí požadavku snoubenců.

Předsvatební konzultace
Rozhodli jste se, budete se brát! Máte starosti jak se svatbou, co je potřeba zařídit, kde vybrat místo obřadu, jak by měl váš den D vypadat? Přijďte se poradit.

Pohřby

Ztráta blízkého člověka je vždycky těžko pochopitelnou ranou, ze které se časem stane v našem srdci jizva. A i když čas je lékař milosrdný, přesto někdy jizva tupě zabolí. Překonat období, kdy nedokážeme pochopit a smířit se s tím, že tady náš člověk už není, nemůžeme ho uchopit za ruku a vidět jeho úsměv, je obtížné. Musíme totiž především dovolit sobě, aby náš blízký odešel. Neodchází daleko, jen s námi bude už jinak. Ve vzpomínce, letmé myšlence v našem srdci. Pohřeb je významným obřadem rozloučení. Náš duchovní vám bude v takové chvíli rozloučení oporou.

Zde naleznete seznam a kontakt na všechny ordinované duchovní v NSČU.