Pondělí, 15 dubna, 2024
AktualitySdílej úsměv

Sdílej úsměv – Poslaná slunéčka

Letošní rok je divotvorný. Odkrývá tajné poklady o nás samých, ale i odhaluje skryté pravdy, které doposud odpočívaly skryty zraku veřejnosti. A to se pak člověk jenom diví… Posílá ale i svá milá slunéčka, jako tichý vzkaz, že je na světě překrásně a až to my lidé pochopíme, bude dobře.

Jedno takové slunéčko a včelku mi poslal náš divotvorný rok 2020 právě nedávno. Jako oddávající virtuoska si naplno užívám tu nepopsatelnou atmosféru svatebních obřadů, protože každý můj snoubenecký pár je jedinečný a tak i každá svatba je výjimečná. Letos je však svatební sezóna díky Coviru doslova jako jízda na toboganu. Zoufalé nevěsty na poslední chvíli řeší, jestli svatba bude nebo nebude, v roušce či bez roušky a za jakých podmínek. Hodně párů se rozhodlo přesunout svůj den D na termín roku příštího, ale i tady je na místě konstatování, že člověk nikdy neví…

Jedni moji krásní říjnoví snoubenci se rozhodli, že vzhledem k situaci se radši vezmou příští rok. Přesto si přáli soukromý předsvatební rituál, ve kterém si vysloví slib a obdrží ode mě klíč k otevření dveří správného okamžiku jejich svatebního dne.

Ten den byl navzdory nepříznivé předpovědi počasí kouzelný, plný barev, zářil sluncem a plnokrevným štěstím ze života. Všimla jsem si, že v jednom kvítečku snoubenčiny kytice, spí, hezky přikrytá svými blanitými křídly, malá včela. Během obřadu se probudila a vypravila se prozkoumat, co je ve světě nového. Usadila se snoubence na tváři a vyhřívala se. V tom okamžiku mi na obřadních deskách přistálo slunéčko sedmitečné a začalo se procházet mezi tištěnými slovy mé řeči. Zodpovědně provádělo korekturu celého textu, jakoby ho samo napsalo! Včelka si počkala, aby si vyslechla předsvatební slib a pak odlétla. Slunéčko nás všechny osobně pozdravilo, zakroužilo kolem a pak zmizelo v nebi. Příští rok se na tom místě spolu sejdeme znovu a oni už budou tři.

Život je přece tak krásný, viďte?

Přátelé, posílejte své příspěvky, přidejte se ke mně. Pojďme si dělat radost a sdílet úsměv vzájemně! I drobný úsměv rozzáří den.

Objímám vás,

vaše Sof:-Di